vote

Запрошуємо до голосування за найкращу архітектурну ідею для культурного центру "Порт культур"
Проект №00000
Ідея проекту заснована на тому, щоб не руйнувати і не реконструювати будівлю, а максимально використовувати і працювати з тим, що є. Щоб результат був максимально пов'язаний як з минулою історією місця, так і з майбутньою функцією.

Автори проекту прагнуть максимально зберегти існуючі стіни, а їх функцію - переосмислити. Тепер їх основна функція - не нести навантаження від конструкцій, а розповідати їх історію. Фасад будівлі трансформується для більш чіткого і яскравого сприйняття шрамів і руйнувань.

Щоб підкреслити красу будівлі і його архітектурний стиль, всі нові конструкції виконані з сучасних матеріалів і форм. Стара частина будівлі заповнена функціями вивчення і розповіді про минуле, а нова частина служить для навчання і передачі знань.

Напівпідземна частина будівлі, яка раніше була прихована, тепер відкрита і служить платформою для спілкування з жителями міста.
Проект №00027
Автори проекту відзначили те, що Маріуполь перш за все відомий своєю важкою промисловістю. Вони вважають, що індустрія була невід'ємною частиною архітектурної спадщини. Запропонований проект будівлі Центру "Порт Культур" підкреслює та підтримує цю особливість міста у своїй матеріальності. Вікна фасаду беруть в свої металеві рамки зовнішні види довкола, нагадуючи про індустріальне минуле та потенційне майбутнє міста.

Ідеологія архітектури базується на принципі form follows function (форма відповідає змісту). Перший поверх спроектований максимально відкритим та гнучким у своїй програмній основі, а мультифункціональна зона позаду будинку має можливість відкривати фасад до внутрішнього двору. Просторові рішення як і програма Центру передбачають постійний обмін ресурсами та інформацією.
Проект №00561
Автори проекту відмовилися від використання конкретних місцевих
образів в естетиці та формі Центру, щоб не визначати ідентичність Маріуполя і
його жителів, а скоріше бути гнучкою платформою можливостей для подання і
знаходження опори в процесі історії, формуванні колективної пам`яті. Будівлю
культурного центру вони бачать як платформу для суспільного діалогу, що
функціонує немов суспільний простір для міста.

Фрагменти фасаду розглядаються як емоційний конверт. Історичний
контекст цієї оболонки повинен спровокувати більш якісну соціальну
активність всередині, ставши гнучкою платформою для самовираження,
освітніх програм, виставок та обміну ідеями. Емоційна оболонка існуючої
будівлі може працювати в якості буферної зони між новим простором
усередині і містом, залучаючи городян всередину і мотивуючи їх брати участь в
роботі Центру.
Проект №01570
Архітектурна ідея прагне передати дух надії на світле і мирне майбутнє, зберігаючи при цьому повагу до історичної спадщини. Проект спрямований на створення динамічного діалогу між старим і новим за допомогою чого розкривається історія будівлі.

Автори проекту пропонують повне відновлення існуючих конструкцій- південного та східного фасадів. Всі нові елементи, які додані в історичну композицію відрізняються характерним сучасним дизайном і мінімалістичним деталями. На верхньому рівні будівлі створюється новий об'єм, слідуючи лініями карнизу і додаючи сучасний шар до класичного фасаду.

Всередині нова програма легко інтегрується в існуючу структуру з різними візуальними зв'язками між різними просторами і чіткою відмінністю між старими і новими елементами. Розподіл постійних виставкових площ забезпечує розумне втручання в архітектуру з повагою до минулого, але також і погляд в майбутнє; символ примирення і надії маріупольців.
Проект №03080
Автори проекту підкреслюють, що створення центру «Порт Культур» відкриває нову главу в формуванні міської ідентичності Маріуполя. «Порт культур» - це місце для маріупольців і гостей міста, мета якого - надати платформу для культурного обміну, спілкування і діалогу через ключові компоненти громадських і освітніх програм. Культурний центр чітко організований по зонам і маршрутам, працює з різними аудиторіями і для різних цілей, змішуючи експозицію і навчання.

Важливим акцентом є вільний простір на рівні землі, з гнучко спроектованою системою підвісних штор, яка дозволяє і запрошує людей брати участь у його зміні у відповідності з різними функціями.

Просторова організація будівлі розділена на чотири частини, крім громадського простору, виставкова зона, гнучкі приміщення для персоналу і дослідників, блок для навчання та місце для фондосховища. Всі зони простору центру працюють разом і допомагають жителям та гостям міста створювати новий культурний орієнтир для Маріуполя.
Проект №08575
При розробці концепції нового культурного центру для Маріуполя головним для автора проекту було створення простого і відкритого простору, який служитиме місту і його жителям. Нижній рівень культурного центру функціонує як міська площа та центр взаємодії відвідувачів і їх перше зіткнення з будівлею.

Принцип відкритості є визначальним в проекті. Саме тому центральним елементом будівлі стала площа з широкими сходами. Це місце належить жителям міста і вони визначають сценарій його використання: місце зустрічі, відпочинку, роботи, проведення дискусій, невеликих лекцій або читань. Широкі сходи пов'язують рівень площі з другим рівнем будівлі. У верхній половині будівлі розташовуються простори постійної експозиції, освітні студії, офіси для співробітників культурного центру і хостел для гостей. На підземному поверсі знаходяться гардероб і фондосховище. Потрапляючи в "Порт культур" відвідувач відчуває, що це нова міська платформа, яка в першу чергу є інструментом комунікації та взаємодії з містом і його мешканцями.
Проект №10117
Архітектурна концепція базується на метафорі порту і створенні фізичного простору, який активно сприяє зіткненню між очевидно далекими реаліями. Будівля задумана як "простір поміж", адже порт – це місце, де глобальне зустрічається з місцевим, де відбувається обмін, де розпочинаються переговори і, врешті-решт, виникають нові захоплюючі культури.

Перша і найважливіша проектна розробка - це максимальне збереження будівлі. Більшість стін до першого поверху укріплені сталевими рамами, фасад до вулиці з південної та східної сторін збережений у теперішньому стані та перефарбований, включаючи вікна та відкриті цегляні шари. Зовсім новий сталевий просторовий каркас заповнює основний об'єм будівлі, та водночас підтримує існуючі стіни, забезпечує можливість створити великі простори, вільні від опор та добре освітлені приміщення, що відповідають сучасній програмі Центру. Ретельно підібрані отвори пробиваються крізь старі стіни, щоб включити нові оглядові точки, оголюючи перекриття, нашарування матеріалів та особливості конструкції. Цілком новий мансардний поверх увінчує існуючий фасад з розкладним дахом, узгодженим зі сталевою конструкцією, що забезпечує максимальну жорсткість об'єму та широкий простір для подій з далекими видами на 360°.

Порт культур - це не лише громадська споруда, це публічний простір. Автори проекту наголошують, що розрив, створений між старим фасадом та новою конструкцією, стане привітним, захищеним, відкритим простором для зібрань.
Проект №11057
Основною ідеєю запропонованого проекту було підняти нову будівлю Порту культур із попелу старої.

Оригінальна споруда має величезну історію та важливе значення для колективної пам'яті громадян Маріуполя, і тому ми хочемо зберегти її сильну присутність. Наш новий Порт культур побудований в оригінальних зовнішніх стінах. Два фасади, що виходять на вулицю, є найбільш видимими для громадян, а також є пам'ятниками інциденту 2014 року. Ось чому ми найбільше зберігаємо ці два фасади, а також реставруємо частину п'ятого поверху, щоб нагадати попередню історію будівлі.

Йдучи за лівий кут нашої будівлі, ми ведемо розріз через старі стіни вниз і розкриваємо новий Порт культур. З тильного боку будівлі ми втрачаємо погляд на старе і залишаємо місце для нового.
Проект №11070
Архітектурна ідея проекту - зробити будівлю нового культурного центру символом миру в місті. Проводячи паралелі з відкритим парком, автори дають можливість жителям прогулятися по ньому, відкриваючи для себе нове місце, яке має стерті кордони внутрішнього і зовнішнього простору.

Органічний рельєф з використанням сталевих труб з бетонним наповненням у всій архітектурі будівлі створює зони, акуратно «склеюючі» їх між собою. Поверхи створюють безліч місць для реалізації різних програм. При цьому у відвідувачів культурного центру є можливість просто прогулятися парком. Проміжні області дозволяють знаходити свій особистий «космічний простір», який діє як буферна зона, що з'єднує місто та культурний центр. Зелень, рослини, що з'являються на поверхні шарів центру за задумом авторів концепції є символом мирного майбутнього.
Сподобався проект?
Тоді обов'язково проголосуй за його перемогу в міжнародному архітектурному конкурсі "Порт культур"!
Проект №12593
Запропонований проект Центру, на думку авторів, допоможе забезпечити
простір для культивування емоційного підйому міста через мистецтво і
культуру.

Автори вибрали головною ідеєю для архітектури Центру ідею кампуса -
відкритого простору, щоб дозволити людині увійти в будівлю, не відчуваючи
страху перед минулим, а скоріше хвилювання перед майбутнім, перед
пізнанням відкритого простору. В основу ідеології виконання Центру
покладено принцип, який закликає не тільки відвідувати, але і відпочивати і
шукати притулку, а також дізнаватися, що може запропонувати Центр. Через
поверхи / шари ми маємо намір дозволити місту брати участь в круговороті по
всій будівлі і навколо нього, пропонуючи програму на кожному з них. Кінцева
мета центру - повільно розкривати замаскований простір і розповідати про
індивідуальний досвід.

Автори пропонують створити і відновити внутрішню природу місця, наклавши
на його фасад археологічний слід. Фасад також буде містити цифрову
поверхню, яка буде показувати частини фасаду попередньої будівлі.
Проект №13253
Пропонований архітектурний проект включає в себе збереження оригінального фасаду в новій інтерпретації. Інтер'єр в чорно-білому виконанні підтримує строгість фасадів, додає глибини зовнішньому архітектурному вигляду центру і несе в собі легкий відтінок траурності, що нагадує про "шрами", які супроводжують будівлю протягом усього її існування.

У контексті історії промислового Маріуполя і недавніх військових конфліктів, особливим символом є сталь як матеріал, який застосовується в багатьох галузях життя. Вона відіграє визначальну роль в архітектурному рішенні, адже трагічне минуле створює бажання захистити будівлю Центру, одягнути його в броню, здатну відбити можливі удари долі.

Рефлектуюча поверхня металу - це ще один спосіб надати додаткову контекстуальність об'єкту. Закритий металевий верх будівлі компенсується скляними вітражами першого поверху, які розчиняють кордон між зовнішнім світом і внутрішнім. Доповнюють вітражі фальш-вікна, які світяться та продовжують тему спадкоємності фасаду.
Проект №13531
Архітектурна концепція мультифункціонального центру «Порт Культур», що пропонується, успадковує основний історичний містоутворюючий процес міста Маріуполь - міграцію. Вертикальне переміщення є вертикальною міграцією у Центрі і є її основою. Функції що нанизані на маршрут всередині споруди, дають відвідувачу можливість отримати досвід міграції.

Пошкоджений фасад будівлі є частиною колективної пам'яті громади, тому збереження пошкоджень від зброї стає актом меморіалізації подій. Делікатне втручання є частиною архітектурної стратегії: ретельно визначені отвори закладаються новою контекстуальною цеглою так щоб було видно різницю.

Верхній рівень споруди накладається як новий шар та представляє собою символічний "Маяк" Порту Культур та Міста Маріуполь. Вкритий білим напівпрозорим склом, він встановлює візуальний зв'язок з містом та підкреслює свою ідентичність. Завдяки тому що "Маяк" (верхній рівень споруди) світиться - Порт Культур стає орієнтиром у місті та орієнтиром з моря.
Проект №15261
Архітектурна концепція будівлі культурного центру «Порт Культур» ґрунтується на реконструкції історичного обсягу будівлі в автентичному вигляді, з заміною віконних і дверних конструкцій на сучасні, що відповідають нормам енергозбереження. Проектом передбачено надбудований поверх, у вигляді хвилеподібної форми, зі структурного скління на металевому каркасі, яка з відступом від основної фасадної лінії накриває об'єкт зверху і служить архітектурним акцентом всієї будівлі. Автори проекту вважають, що хвилеподібна домінанта служить таким собі заспокійливим, і в той же час значущим, фундаментальним символом як даного об'єкта, так і міста в цілому.

Концепція ґрунтується на цілях досягти багатофункціональності об'єкта за допомогою сучасних технологічних рішень. Для залучення громадськості до цього об'єкту, архітектори акцентують на відкритості і безперешкодної доступності як зовні, так і всередині.
Проект №16061
Автори проекту вважають, що будівля повинна приймати, віддавати шану минулому і водночас тягнутися до майбутнього. Старий фасад пропонується зберегти з додаванням великих вікон, а нова сучасна будівля, яка з'явиться за старою стіною, привнесе собою нову епоху. Вона зроблена з бетонних колон і перекриттів, скла в дерев'яних рамах. Подвійний фасад одночасно представляє опір і співробітництво між старим і новим, закритим і відкритим, приватним та публічним.

Сотні, тисячі спогадів про місто, його важкі моменти і буденність, пропонується зібрати у городян і випалити на дерев'яних панелях - це перетвориться в колективний дух місця. Панелі будуть розміщені на зовнішній стороні старої кам'яної стіни, з текстом або малюнками. Це стане місцем зберігання персональних секретів, перетворюючи їх в частину колективних відчуттів.
Проект №16494
Море і металургія надихали авторів проекту при розробці архітектурної ідеї. Інтерпретація цієї комбінації - корабель.

Кораблі - шедеври металургійної промисловості, які поєднують у собі функціональність і дизайн.

Пропозиція авторів концепції будується на створенні серця культури для існуючої спільноти, інноваційної високотехнологічної будівлі, обладнаної новітніми технологіями і матеріалами, відкритої і гнучкої, здатної проводити всі види заходів. Проект передбачає створення будівлі, яке є прямим поданням сильних сторін міста в металургії і морської торгівлі. За задумом авторів проекту «Порт культур» повинен задовільнити візуальні та експериментальні почуття завдяки добре продуманій архітектурі.
Проект №17177
Створений проект, на думку архітекторів, має бути частиною культурного діалогу жителів, а також архітектурним відображенням історичного надбання.

Історія краю дуже важлива, і щоб передати це, пропонується зберегти нижню частину фасаду. Через фасадне рішення тут позначений стильовий синкретизм минулого й майбутнього. Частина будівлі зберігається, а головний вхід заповнює акцент фасаду - вертикальна смуга прозорого скла бірюзового відтінку, який уособлює образ світлого та чистого майбутнього, а також є алюзією на образ навколишніх водойм.

Відкритість і прозорість – основний принцип, який покладено в розробку концептуальної ідеї нового громадського центру. У простих формах та мінімалістичних кольорових рішеннях, зовнішній вигляд будівлі контрастує із внутрішнім наповненням. Знання тут відкриті для всіх. Образ нескінченного потоку знань створюють полиці з книгами, розташовані позаду рецепції, а також над нею в міжповерховому отворі. Внутрішній простір має різні сценарії руху відвідувача. Тут немає єдиної траєкторії руху: в будь-яку точку, на будь-який з рівнів можна потрапити без перешкод.
Проект №19995
Автори проекту пропонують підняти масу будівлі для того, щоб залучити
людей у відкритий міський простір. Це дозволить відвідувачам увійти в
своєрідний парк і неформальне місце для заходів. Циркуляція дає можливість
вільного руху по різним рівням Центру.

У проекті, на думку його авторів, відбивається архітектурна традиція
Маріуполя, яка переказана сучасною мовою. Крім того вони підкреслюють, що
будівля - це відображення історичного розвитку міста і одного з його
ключових елементів - кораблів. Таким чином, оболонка будівлі і його
внутрішнього простору відображає структурні ребра жорсткості корабля, які
наділені сучасними елементами.
Проект №20202
Учасники архітектурного конкурсу в своєму проекті пропонують перетворити вуличний фасад будівлі в нову культову композицію.

Автори проекту залишають існуючий фасад пофарбованим у білий колір, який нагадує аркуш білого паперу і символізує початок. Сучасні конструкції з прозорого скла, алюмінію і сталі створять нову структуру будівлі, що символізує мультикультурне суспільство, засноване на цінностях свободи і демократії. У куті будівлі оглядовий ліфт-маяк є акцентом, що символізує поширення культури і світла не тільки на місцевому, але й на міжнародному рівні. «Маяк» також нагадує мотиви ліхтарів історичних маріупольських будівель на кутах будинків, промислових димарів, домінуючих над горизонтом міста і портових споруд. Новий дах використовується з багатофункціональними деревами для громадського простору, доступного для всіх відвідувачів.
Сподобався проект?
Тоді обов'язково проголосуй за його перемогу в міжнародному архітектурному конкурсі "Порт культур"!
Проект №20570
Для втілення ідеї автори проекту намагалися врахувати історію місця, показати зв'язок різних народів і відкритість Маріуполя як міста-порту і міста з багатою історією. Для цього вони пропонують зберегти візуальний образ старої будівлі, зробивши його більш сучасним. Членування вікон та декоративні елементи повторюють ритм купецького будинку, а висота поверхів буде збільшена для комфорту відвідувачів.

Двошаровий фасад спроектований зі скла і металевих панелей з перфорацією. Це дає можливість показати головну ідею - візерунки з різних культур та століть об'єднані однією плавною лінією фасаду. Планується залишити частину цегляних стін старого будинку в підвальному поверсі, а також зняти шар грунту, який закриває фасадну стіну підвального поверху з боку двору для того, щоб відвідувачі могли бачити через великі вікна роботу реставраторів та антропологів. Це дає можливість створення другого входу для відвідувачів і евакуаційного виходу на вулицю.

Об'єднуючим простором є тераса на даху, яку можна використовувати для заходів. Головний фасад будівлі як вуаллю закриває те, що відбувається на даху від пішоходів на вулиці, що створює відчуття затишку та приватності.

Проект №22059
Ця проектна пропозиція для культурного центру «Порт культур» заснована на двох основних принципах проектування: упорядкування колективної пам'яті про історію Маріуполя і створення добре функціонуючого сучасного закладу культури.

Це робиться в першу чергу, з огляду на колективну пам'ять про простір при цьому створюючи нову будівлю, яка пов'язана як з навколишнім архітектурним стилем, так і з існуючою будівлею. Архітекторами пропонується нова будівля з жовтої цегли з посиланням на оригінальний матеріал і колір існуючої будівлі. Через обмежений простір і амбітну програму, гнучке планування простору було одним з перших параметрів проектування, щоб відповідати амбіціям добре функціонуючого культурного закладу в якому можуть перебувати дослідники, адміністрація, студенти, гості в постійній експозиції або в просторі для проведення заходів.
Проект №22193
Будівля на перетині вулиць Георгіївської і Артема має достатньо довгу та насичену історію. Вона встигла вмістити в себе: житло, гімназію, біржу праці та відділення поліції. Будова себе показала як вдалий приклад reuse архітектури яка задовольняє адміністративні потреби та потреби житлової архітектури.
Нинішня необхідність арт простору в Маріуполі підштовхує цю будівлю на подальші зміни, а саме вмістити мультифункціональний простір галереї.

Існуючий стан будівлі такий, що несучі конструкції лише першого та підземного поверху, знаходяться в задовільному стані, частина вище першого поверху має бути перебудована. Враховуючи поточний стан та історію будівлі було прийняте рішення до вцілівших конструкцій віднестися з максимальною повагою та залишити із мінімальними змінами, та побудувати знищені поверхи із легких сталевих конструкцій, що дозволить зробити максимально відкритий та гнучкий простір всередині, що так важливо для галерейного простору. Також нові конструкції дозволяють змінити висоту поверхів в залежності від функції.

Вертикально будівля розділена на два окремі блоки. Нижній блок більше орієнтований на вільний вхід для громадськості, та верхній блок - галерейний, має регульований вхід та об'єднаний гвинтовими інтер'єрними сходами.
Проект №23042
Автори ідеї бачать центр «Порт культур» як прогресивну культурну інституцію. Вивчивши історію міста, автори розуміють всю її складність, багатогранність і історичні нашарування. Тому архітектурну пропозицію зосереджено на процесах об'єктивного картування, зміни сприйняття і пропозиції художнього втручання, а також інвазивного збереження пошкоджень будівлі. Для учасників конкурсу пошкодження будівлі - її сильні сторони, які стають основним акцентом для всього будівництва. Перетин існуючих стін і створення нових народжує випадкові просторові і формальні відносини, що допускають різноманітність і індивідуальну інтерпретацію.
Проект №24198
Архітектори вважають, що назва «Порт Культур», що дали майбутньому культурному центру, повинна безпосередньо відображатися в його просторі. Вони пропонують відобразити в проекті воду, сонце, порт і сталь. Сонце, яке асоціюється з колом, з'являється через світловий ліхтар, пронизуючи всю будівлю наскрізь. Атріум виконаний з блакитного скла, завдяки чому в сонячні дні він буде наповнюватися водою - символом «Порту культур». Він є головним комунікаційним центром і під час заходів може ставати відкритим і бути одним цілим з вулицею та подвірям. Бетонні кільця, як нашарування історії, видніються через прозорі вітражі практично звідусіль. Їх пронизують труби - конструктивні елементи і комунікації, немов труби заводів, які пронизують історію Маріуполя.

Фасад являє собою частково збережену, відреставровану історичну будівлю до середини другого поверху. Вище нього білий, акуратний бетон, прозорі вітражі і багатошаровий полікарбонат. Це ті матеріали, які, на думку авторів проекту, будуть підкреслювати історичний фасад, служити функціям Центру і зберігати необхідну пластику.
Проект №24754
У цьому проекті архітектурний дизайн для центру «Порт культур» сфокусований на ролі будівлі як джерела мотивації. Архітектура будівлі запропонує нові змістовні тези для інтерпретації культури міста Маріуполя.

Два головних простори необхідні для постійної експозиції та місця для проведення заходів, і ці простори повинні стати новим ресурсом для культурного самовираження. А місто в свою чергу покаже свою історію через нову будівлю.
Проект №26590
Автори проекту пропонують реконструювати будівлю таким чином, щоб пристосувати її до використання з новими цілями але зробити це з повагою до її походження і характеру. Проект спрямований на збереження міської пам'яті про будівлю, збереження старого фасаду з його ритмом вікон і дверей, однак з адаптацією до нового використання. Збереження його сутності дозволить майбутньому суспільству усвідомлювати минуле міста і важливість спадщини, надаючи відвідувачеві можливість випробувати його походження і розвиток.

Відновлену стару будівлю увінчано високотехнологічною архітектурною деталлю, яка дозволить комплексу сприйматися як орієнтир. У зв'язку з традиціями обробки сталі в Маріуполі завдяки своїй фасадній матеріальності, він виконаний у вигляді прозорого елементу, який дивиться на навколишнє середовище, презентуючи майбутнє регіону, контрастуючи і доповнюючи існуючий об'єм, проводячи заходи і залучаючи відвідувачів.
Проект №27106
Архітектори бачать будівлю Центру, яка самостійно розповідає позитивну історію шляху в майбутнє, сповнену багатьма зупинками. Для відтворення цього шляху, автори пропонують створити метафоричні «сходи у майбутнє» - публічний простір на п'яти рівнях, який направляє до невідомого майбутнього, щоразу спонукаючи до вибору власного унікального шляху для кожної людини, відволікаючи на необхідні зупинки для відвідування освітніх програм, розважальних концертів чи просто медитації десь у затишному просторі Центру.

Тільки від людини залежить, з чого почати своє знайомство з Портом Культур. Це поняття вибору є дуже важливим, адже воно спонукає до прийняття рішень та більшої відповідальності за свої вчинки, і як наслідок, допомагає формуванню свідомості та самостійності. Декларуючи цю свободу в архітектурно планувальних рішеннях, автори сподіваються на перенесення її у людську свідомість. Подолавши цей довгий шлях, спілкуючись, обмінюючись, зростаючи, відвідувач потрапляє на терасу та бачить перед собою себе ж.
Проект №27719
Авторами представлено ідею будівлі, що пропонує поєднання історії та сучасності. Планується реставрація нижньої частини фасаду будівлі в автентичному вигляді. Цим планується підкреслити те, що будівля має пам'ятне значення

Головним символом проекту автори вважають створення зеленої стіни на фасаді будівлі (з 2-го по 4-ий поверх) , яка створюватиме свіжий подих у екстер'єрі.

Осучаснення вигляду будівлі автори планують реалізувати за рахунок зеленої стіни, панорамних вікон, кольорової гами та освітлення, що відображатиме гармонію з природою, розвиток та напрямок міста у майбутнє.
Сподобався проект?
Тоді обов'язково проголосуй за його перемогу в міжнародному архітектурному конкурсі "Порт культур"!
Проект №34420
Архітектурна ідея авторів базується на історії існування будівлі. Споруда "Порту" - квінтесенція циклічності історії міста. Маріуполь регулярно відроджується після етнічних, політичних та військових конфліктів, знаходячи себе практично з нуля: місто-порт, місто промисловців, місто нової культури.

"Порт культур" дозволить вийти з циклів конфліктів і відроджень, запустивши нову, більш стійку спіраль міського розвитку.

Перший поверх і двір формують Агору міста - багатофункціональний простір для взаємодії і зародження нових гіпотез розвитку. Апофеозом в цій системі є дах, звідки городяни зможуть споглядати зміни в місті і готуватися для нових звершень.

Головним символом будівлі є спіралеподібні сходи. Як комутатор вони пов'язують всі шари системи "Порту культур" і закликають змінити цикли відроджень на спіраль розвитку.

Фасад передає нотки сучасності за рахунок світлових ламп і великого суцільного на всі поверхи вікна посередині, звідки і видно символ будівлі - сходи.
Проект №35485
Авторами проекту обрано гасло - "крихкість як вища цінність". Вони вважають, що обстріли міста і загибель людей, спричинили сильну психологічну травму, але водночас загострили почуття вагомості миру, любові, та потреби в культурному цивілізаційному виборі.

Символом цього простору є "Стела Пам'яті" - конструктивний елемент будинку в який вмонтовано світильники, що покликані символізувати "відлітаючі душі" містян, які загинули внаслідок обстрілів.

Максимальне скління фасадів що виходять до вулиць, відкриває життя "Парку Культур" місту, "оголює" культурне наповнення та запрошує відкритись у відповідь.

Декорування фасаду скляними ламелями, має за мету викликати відчуття крихкості цивілізаційних чеснот: миру, любові, життя, та нагадувати про їх цінність. Така структура фасаду корелюється з природним контекстом - морем.
Проект №36916
Архітектурна пропозиція в значній частині передбачає збереження фасаду старого будинку. Основним акцентом будівлі, його рушійною силою автори проекту вважають громадський простір, зал для заходів.

У проекті використовується сталь, як матеріал, який дозволяє витримувати великі навантаження, і потенційно доступний в Маріуполі. Даний прийом дозволяє представити новий тип архітектурної палітри для жителів всього міста, підкреслюючи напрямок руху в постіндустріальному, екологічному та вуглецево-нейтральному майбутньому.
Проект №37537
Проект пропонує зберегти сформований силует вулиці, залишивши цегляний обсяг стін в його сьогоднішніх габаритах. Проектні рішення залишають трактування історичних подій за майбутніми відвідувачами, законсервувавши драматичні пошкодження на уцілілих конструкціях.

При цьому частину старих стін пропонується розібрати на цеглу, і зібрати з того ж матеріалу нові конструкції, повторюючи долю розібраної жіночої гімназії, що стояла на цьому ж місці до 30-х років.

Оскільки третину площі нового будинку займає виставковий простір, і не всі з них мають потребу в природному освітленні, нові цегляні фасади - глухі. Надбудований четвертий поверх має нарочито нейтральну форму і фасад з матового скла.
Проект №39872
Пропонована концепція будівлі підкреслюється використанням різних матеріалів, пов'язаних з історіями, про які будівля хоче розповісти.

Розташований на даху громадський парк є завжди доступним для жителів і гостей. Чисельні балкони і тераси з'єднують будівлю з вулицею, а з даху відкривається приголомшливий вид на Маріуполь. Це об'єднує будівлю та її різні функції і дає відвідувачеві можливість зануритися у різні теми, які сформували Маріуполь, а також розповісти про те, яким він є сьогодні.

Відкритість будівлі та її чисельні зв'язки з навколишнім середовищем запрошують відвідувачів прийти і самим відкрити для себе Центр та його знання. Зміна виставок і заходів змушує людей повертатися сюди знову і знову.
Проект №47110
Вуличний фасад будівлі в проекті зберігається, як пам'ятник, оболонка минулого. Сама будівля не відновлюється, на її місці проектується нова, що зручно для проектного зонування.

Головним символом будівлі є великий арочний отвір у фасаді, який стає центральним входом, через нього вулиця буде проникати в Порт Культур, а Порт Культур в місто. Вхід, може закриватися великими розсувними воротами або бути відкритим і таким чином приміщення всередині це - пасаж, новий міський простір. Тут планується організувати велику стаціонарну трибуну, яка буде також і місцем відпочинку.

Новий центр - це нова історія міста, в якій не забувають про минуле, але з легкістю, що відображено у склі нового фасаду крокують в нову епоху.
Проект №50103
Дизайн проекту заснований на концепції вільного простору, світла та прозорості. Вільні Азовські морські хвилі передають свою форму корпусу майбутньої будівлі. Автор проекту дотримувався дизайнерського стилю з деякою свободою у розподілі просторів. Основний акцент - це виставковий простір, який займає верхній третій поверх, та частину другого поверху. На другому поверсі, крім приміщень для брифінгів, розміщується також фондосховіще, яка має пряме відношення до експозиції.

Медіатека та місце для івентів займають перший поверх, який має виступ на головному фасаді будівлі для розміщення сцени для різних вистав.
Проект №51010
Відповідно до задуму авторів просторова ідея відображається у співставленні історичної будівлі та сучасного, пронизаного відкритістю внутрішнього простору який активно реалізовує себе у надбудові четвертого поверху.

Верхній поверх задуманий для оглядового майданчику на даху. Разом з вуличним простором та відкритою галереєю у дворі, простір Центру створюватиме комфортні можливості для перебування тут містян та гостей міста.

Всю історичну частину споруди, що збереглася, пропонується відновити та пофарбувати в тон, близький до кольору Маріупольського краєзнавчого музею. Надбудова четвертого поверху є різновисокою та об'єднується білими металевими перфорованими панелями, які за рахунок нічної підсвітки створюють впізнаваний образ споруди Порту Культур.
Проект №53239
Місце, за задумом авторів, повинно відображати добру, делікатну, просту архітектуру, "другий дім", який може бути еталоном відродження для майбутніх поколінь.

Історичний фасад переосмислено сміливим сучасним втручанням, розглядаючи старовинні стіни як предмет, який треба покрити (немов перев'язати рану) і тим самим зміцнити цю будівлю.

Зважаючи на те, що різні прорізи створюють різноманітні простори, зв'язки та осі - це є полем для маніпуляцій зі світлом і циркуляцією. Вхід до будівлі, розташований на розі двох вулиць, говорить про те що його можна максимально відкрити, генеруючи сильний жест, який символізує «зріз» подій певного часу, але «в той же час» із підтримкою та відродженням.
Сподобався проект?
Тоді обов'язково проголосуй за його перемогу в міжнародному архітектурному конкурсі "Порт культур"!
Проект №58041
Автори проекту пропонують зберегти історичний фасад на перетині міських вулиць, зберігаючи культурну спадщину і історичну пам'ять для жителів міста.

Фасади виставкового простору пропонується виконати у сучасному динамічному стилі, з застосуванням високоякісних будівельних матеріалів (алюмінієвий металевий каркас і скло). Для темного часу доби використовується LED-підсвітка.

У реконструкції будівлі пропонується застосувати три будівельних матеріали: камінь і бетон - як символ будівництва старого міста, метал і сталь - як образ міста сьогодні, світле дерево - як символ екологічного майбутнього Маріуполя і ставки на поновлювані ресурси.
Проект №67088
Пропонована нова будівля "Порту культур" - це складна, універсальна структура. Легко впізнавана та доступна, як для громадян Маріуполя, так і для відвідувачів міста. Назва проекту "Азовські морські сходи" відображає навколишнє морське місто, близькість до узбережжя Азовського моря, а також архітектонічну основу нової будівлі: інтригуючий набір сходів, що ведуть до вінця "Порту культур", двох вражаючих веж з видом на Азовську бухту.

Нова будівля виправдовує свою присутність у самому центрі Маріуполя. Її виразний південний фасад демонструє великі сітки із сонячного блоку та два рівні балконів. Лінія даху - горизонтальна, акцентована спіральними сходами, що сягають до неба. Як екстер'єр, так і інтер'єри пропонується зробити з довговічних матеріалів та пофарбувати у білий колір з перспективою зміни нових покриттів фарби протягом наступних років відповідно до культурних подій, що відбуваються в межах будівлі.
Проект №73717
Авторами проекту запропоновано не просто заповнити порожні стіни будівлі, але і опрацювати процеси взаємодії відвідувачів з новим простором і максимально делікатно повернути його архітектурну оболонку в міське середовище.

Автори вважають за необхідне відремонтувати вцілілі конструкції з архітектурними деталями, але таким чином, щоб було видно області, які постраждали від руйнувань. Це символізує рани війни, які затягнулися, але залишили майбутнім поколінням у спадок історію місця.

Для того, щоб "рани" на фасаді було видно, пропонується використовувати інший матеріал (наприклад, бетон). Всі вцілілі зовнішні конструкції і контур будівлі пропонується максимально зберегти. В оболонку з них "сідає" конструктивна рама, що складається з двотаврових колон і двотаврових балок. Облицювальні матеріали фасаду даху-декоративна фасадна штукатурка і патинова мідна фальцева покрівля.
Проект №77777
Основний посил архітектурного проекту - збереження існуючого фасаду будівлі, пам'яті місця. Будівля має тісний зв'язок з минулим, а отже, з пам'яттю, і, крім історичної та естетичної цінності, вона функціонує як «капсула часу», яка подорожує часом і передає інформацію наступним поколінням.

Автори проекту пропонують відобразити такі символи: море, сучасність і екологічність.

Криволінійне скління останнього поверху будівлі подібно до морських хвиль, а з тераси четвертого поверху відкривається прекрасний вид на місто та на Азовське море. Проектом передбачено розміщення сонячних панелей на даху, використання технологій які дозволяють збирати дощову воду і використовувати її для технічних потреб, все це дозволить знизити енергетичні затрати.

Пропонується створення великого атріуму, організація невеликої площі при вході та озеленення тераси. Атріум забезпечує джерело природного денного освітлення та гарну циркуляцію повітря, тераса четвертого поверху приносить зелень в будівлю та місто і невелика площа з великими сходами біля будівлі пропонує унікальне місце для зборів.
Проект №78557
Запропонований проект нової експозиційно-офісної будівлі для міста Маріуполь розроблений як архітектурний та технологічний на основі дослідження сучасного підходу до сталого будівництва в сучасному міському контексті.

Дизайн відповідає на типологічні питання, а також визначає комфорт використання внутрішніх просторів, відкритих для відвідувачів на всіх поверхах, щоб запропонувати комфортний та цікавий спосіб відвідування.

Міський / природний аспект спонукає дизайн слідувати простим формам, намагаючись встановити якість простору як високу цінність усього процесу проектування.

Будівля дотримується простих правил архітектурної композиції. Матеріали, що використовуються - це бетон (у панелях та в реальних рішеннях), що відновлює "індустріальну" мову, щоб з'єднати цю сучасну будівлю з внутрішнім коренем міста Маріуполь.

Будівля реагує на клімат місця: на північних фасадах вона майже закрита, на півдні фасади, навпаки, відкриті за допомогою системи управління світлом, хоча і з системою подвійного фасаду.
Проект №82507
Слідом за рухом повітря і вітру рухається яскравий кінетичний напівпрозорий фасад, створюючи унікальні композиції. Потік світла і тіней впливає на його характерний і постійно мінливий силует. Зовнішні стіни побудовані з металевих пластин у формах, натхнених різноманітними візерунками регіону, як прояв шани до його культурної спадщини.

Нижче цієї динамічної структури є відкритий та привабливий прозорий цокольний поверх з кафе та рестораном, а також відкрита медіа-бібліотека.

Серце будівлі - це 5-поверховий холл з деревом Гінко, що росте всередині - символом життя, зростання та змін. Дерево оточує вражаючі круглі сходи.

Символічною основою проекту є двоповерхова підземна постійнодіюча експозиція. Виставкові зали освітлені м'яким світлом, що проходить через світловий тунель, який також вміщує виставкові артефакти.

Автори проекту вірять, що новий культурний центр стане визначною і важливою віхою для міста Маріуполя та за його межами, оскільки він буде представляти толерантність, відкритість, що виростають з історії цього місця.
Проект №86343
Автори пропонують оновити нижню частину зовнішньої конструкції як важливу частину колективної пам'яті та додати поверх неї новий рівень. Таким чином Центр збереже історичний характер та отримає додатковий сучасний дизайн. Усі необхідні функції для оптимального використання передбачені в новому проекті: галереї з великою висотою стелі, нові сходи, що покращують циркуляційні потоки, громадські площі для великих зборів, широкі отвори для міських панорам.

Крім того, нова проектна пропозиція передбачає стійке повторне використання знесених частин будівлі на своєму фасаді як важливий елемент для створення нової локальної ідентичності. Свідоме повторне використання дозволяє використати стару цеглу як частину фасадних панелей Габіона. Підхід, орієнтований на процес, приводить до консенсусу існуючу, стару та нову ідентичності.
Проект №90219
Автори проекту створюють нове бачення фасаду, пропонуючи реалізувати вигнуті дзеркальні скляні панелі на місцях відсутніх вікон. Концепція цього дизайну пов'язана з ідеєю про те, що Маріуполь багатий історією та мультикультурними людьми, всі вони мають різний погляд на місто, подібний до перегляду кількох дзеркал та напрямків.

Дзеркальне скло також використовується для покриття останнього рівня "Порту культур". Дах розроблений так, щоб віддзеркалювати і бути майже непомітним, щоб не порушити архітектуру решти фасадів. Оскільки існуючий інтер'єр будівлі здебільшого зруйнованій, а також для відповідності новим функціям, він буде перебудований по-іншому.

Дизайн експозиційних просторів натхненний ідеєю міграції та характеристиками місцевої економіки. Враховуючи, що основні історичні події у місті пов'язані з портом і виробництвом сталі, проект реалізує символічний причал уздовж експозиційних площ на всіх 3 рівнях. Причал зроблений з прозорої скляної підлоги та стін. Він представляє культурно-історичний шлях міста та створює місце для сучасної інтерактивної експозиції.
Проект №90949
Просторовий підхід розроблений навколо гнучких просторів, пов'язаних між собою пандусами. Ця система адаптується до різноманітніх програм і дозволяє відвідувачам безперешкодно відчути простір. Сталева конструкція будівлі та збереження майже зруйнованої стіни підкреслюють важку історію Маріуполя. Центр пропонує щедрий простір, пов'язаний з вулицею, де люди збираються та проводять свій вильній час. На одному рівні нижче, платформа для івентів має не лише великий потенціал, який дозволяє проводити безліч конфігурацій, таких як конференції, концерти та виставки, але також може бути поєднаний з форумом для особливих випадків. Починаючи з першого поверху, кожен з чотирьох виставкових майданчиків має характерні просторові якості, іноді розширені подвійною висотою або пом'якшені нижчими стелями. Розташована на рівні землі, бібліотека є видимою для перехожих та урізноманітнює вуличній пейзаж. З мальовничим видом на море на даху, бельведер забезпечує великий вільний простір для нескінченного використання. На головному фасаді висить висячий сад, який визначає якість музею.

Розроблений як гнучка рамка, проект вітає несподіване і тим самим хоче створити нові можливості для майбутнього.
Проект №91023
Автори архітектурного проекту вирішили зберегти фасад існуючої будівлі, помістивши всередину скляній куб, наповнений різноманітними програмами. Як результат - будівля зі старим, звичним фасадом. У деяких місцях скляній куб розриває стіну, щоб прозорість забезпечувала візуальний зв'язок зовнішнього світу і внутрішнього простору. Автори пропонують укріпити фасад металевою конструкцією, яка також буде конструкцією для нової будівлі.

Проект сприятиме покращенню досвіду відвідувачів у культурному просторі, створюючи простір для освіти та соціальних заходів, одночасно краще інтегруючи будівлю до міста.

При вході є порожнеча, яка забезпечує візуальний зв'язок між усіма рівнями проекту. Пустота є центральним стрижнем будівлі. Замість того, щоб забезпечити напрям відвідування, ми вводимо людей у порожнечу, а будівля встановлює нові зв'язки та громадські простори через власну внутрішню організацію.

У лівій частині майданчика для подій є комплекс сходів, з першого поверху на дах, звідки відкривається вид на місто, і на кожному поверсі відвідувач потрапляє до відповідного блоку культурної програми. З іншого боку порожнечі - гуртожитки та офіси, які більш закриті, ніж інші частини. Ці дві частини з'єднані мостами.
Проект №94101
Різноманітність представлена в багатошаровості.

Автори розпочали свою подорож до "Порту культур", задавши два питання, перше - "Що таке порт?" друге - "Що таке культури?" Виявивши, що "ПОРТ", у суттєвому сенсі цього поняття, означає захист, відкритий потік і рух, тоді як культура - це набір шаблонів та ідей, які представляють конкретну групу людей.

У такому місті, як Маріуполь, який був, є і завжди буде міграційним шляхом, автори стверджують, що місто працює як центр обміну думками між людьми. У такому місті можна говорити про застосування соціологічної концепції «Плавильний казан», що показує, як різні групи людей можуть жити разом у гармонійній атмосфері.

Автори прагнули створити будівлю з прозорливим поглядом на світле майбутнє Маріуполя, будівля, яка народжується із сутності міста, і яка виросте у світлі історії та бачення міста.
Проект №110087
В основі нового візуального образу будівлі - збереження частини історичного фасаду оболонки, зліпок попередніх епох.

Автори пропонують впровадити сучасність до вже існуючого історичного середовища.

Головним акцентом реконструкції є західний фасад. Він примітний головними сходами, які відразу помітні з вулиці. Крім функціоналу сходи є естетичним елементом. Сама конструкція і матеріал сходів підкреслюють контраст сучасності і історизму вже існуючої споруди.

Реконструкція покрівлі була продумана, як впровадження сучасного елементу до загального образу будівлі. Мансардний поверх закінчується сталевим парапетом з підрізуванням, який вінчає фасади будівлі. У виготовленні цього елемента використовуються місцеві матеріали, що підкреслює історичну приналежність міста до виробництва сталі.
Проект №331518
Основний замисел авторів - це повага до пам'яті минулого та сучасний погляд у майбутнє. Коли пошкоджується щось важливе, його оточують захисним куполом. У зв'язку з цим в основу інтер'єру покладено збереження історичного вигляду будівлі за допомогою сталевих ребер, які створюють "захист" центру.

Місця, куди потрапили кулі пропонується оздобити сталлю, як пам'ять нещодавніх військових конфліктів, як символічні рубці, що загоїлись і зробили нас сильніше, проте не забуваються. Фасадна штукатурка білого кольору, відповідає за майбутнє, символізує нову та чисту історію будівлі.

Головним об'єктом будівлі є маяк, який розташовується на даху поряд з терасою. Слідуючи за світлом маяка, за покликом серця, відвідувачі можуть потрапити в будь-яку частину центру.

Фіналом відвідування центру має стати дах - експлуатована покрівля, де організоване місце відпочинку та рефлексії після побаченого, де можна поспілкуватись у компанії друзів або насолодитись панорамою міста.
Сподобався проект?
Тоді обов'язково проголосуй за його перемогу в міжнародному архітектурному конкурсі "Порт культур"!
Made on
Tilda