Міжнародний конкурс ідей

«Порт Культур» стане новою міською визначною пам'яткою, значення якої виходить за межі міста Маріуполя, тому ми очікуємо, що архітектурна концепція, яка переможе, стане яскравим прикладом сучасної архітектури.

Архітектурне бачення «Порта Культур» має включати просторові елементи оригінальної інтерпретації та підходу, які будуть враховувати історичну складову і провокувати діалог про сучасну спадщину.
З огляду на те, що локація конкурсу обмежена в розмірах, але амбітна в її опрацюванні, ми оцінимо архітектурні рішення, які легко трансформуються, які є гнучкими, а також функціональними, щоб пристосувати різні дії в одному і тому ж просторі, злегка змінюючи просторові елементи, будь то модульні просторові поділи, спливаюча сцена, підвісні конструкції. У конкурсних проектах заохочуються нові екологічні дизайнерські рішення та технології.

Метою конкурсу є створення архітектурної ідеї для нового міського центру «Порт Культур» і встановлення партнерських відносин з переможцем архітектором або командою архітекторів для подальшого опрацювання проекту разом з командою центру, представниками муніципалітету і цивільними зацікавленими особами.

Це конкурс анонімних ідей, організований в один етап. Попередньо відібране журі і жителі виберуть кращу пропозицію.

Заявки на участь в конкурсі повинні бути представлені англійською або українською (російською) мовою.

З усіх питань, пов'язаних з конкурсом, будь ласка, зв'яжіться з організаторами конкурсу за адресою електронної пошти - info@port-of-cultures.com.
Терміни
27 грудня 2019
27 грудня 2019
Старт конкурсу
31 січня 2020
31 січня 2020
Останній термін для запитань та відповідей
8 березня 2020
8 березня 2020
Останній термін подачі заявок на участь в конкурсі
7 квітня 2020
7 квітня 2020
Оголошення переможця
Журі конкурсу
Вадим Бойченко
Мер міста Маріуполя
Інженер транспортних перевезень, магістр бізнес-адміністрування. Пройшов шлях від експерта з кадрів і мотивації до начальника управління дирекції з персоналу ТОВ "Метінвест Холдинг". Обіймав посаду директора з персоналу та соціальних питань в ПАТ "ММКІ".
Януш Маршалец
Історик і доктор гуманітарних наук
Історик і доктор гуманітарних наук, що спеціалізується на новітній історії Польщі. Працював в інституті Національної Пам'яті, з 2008 по 2017 року був заступником директора Музею Другої світової війни в місті Гданську. В даний час займає посаду заступника директора Музею міста Гданська.
Ромеа Мурін
Архітектор, дослідник і педагог
Брала участь у програмі «Архітектура України», яка була організованоа «Ізоляцією» в Маріуполі, у 2015 році, після чого її робота представляла Україну на 15-й Міжнародній архітектурній виставці на Венеціанському бієнале. Є співзасновницею студії Locument, створеної в 2015 році. В даний час вона є програмним директором програми «Creatings Homes for Tommorrow» в школі CANactions, Київ. Раніше викладала міжнародну програму на архітектурно-дизайнерському факультеті в Університеті Чулалонгкорн в Бангкоку, Таїланд. Має багатий портфель архітектурних рішень і працює в відзначених нагородами архітектурних практиках - OMA, BIG, REX, EFFEKT, COBE, JDS.
Андрій Шуляр
Ліцензований архітектор, дослідник і співзасновник Urban Curators
Ліцензований архітектор, дослідник і співзасновник Urban Curators - визнаного міждисциплінарного агентства, працюючого в області архітектури, міського дизайну і досліджень. Його досвід варіюється від архітектурного проектування до міських досліджень, від міської адміністрації до громадської активності, включаючи управління проектами для міст Львова і Києва, дослідження в Центрі міської історії Східної і Центральної Європи (Львів, UA), а також викладання в Інституті архітектури при Національному Львівському політехнічному університеті. Одне із його основних зацікавлень є нормалізація міського життя у східноукраїнських містах, що постраждали від військового конфлікту.
Жителі міста Маріуполь
Жителі міста Маріуполь також є почесними членами журі та можуть голосувати за роботу, яка сподобалась.
Критерії оцінювання
Оригінальність
пропонованих архітектурних рішень з точки зору функції, форми і матеріалів
Актуальність
для місцевого міського контексту, а також цінність, яку локація додасть міському середовищу Маріуполя
Організація простору
гнучкість, трансформованість і функціональність архітектурних рішень в межах обмеженої площі
Успішна інтерпретація
історичної перспективи будівлі та її значення в колективній пам'яті маріупольців
Потенціал
стати віхою і символом Маріуполя
Реалізм
Стійкість і здійсненність.
info@port-of-cultures.com
Украина, 87555, місто Маріуполь, проспект Миру, 70
Made on
Tilda